Nasz Mały Świat
  • STRONA GŁÓWNA
  • NASZA ISLANDIA
  • NASZE PODRÓŻE
  • NASZA RODZINA
  • NASZE ŻYCIE
  • POZNAJ NAS
  • WSPÓŁPRACA
  • SKLEP

Geoturystyka na Islandii

📍 Krater Eldborg na płw. Snæfellsnes w zachod 📍 Krater Eldborg na płw. Snæfellsnes w zachodniej części Islandii.

Świetny pomysł na rodzinny spacer, który zajmie około dwóch godzin. Dojazd z Reykjavíku to niecałe półtorej godziny.

Szlak jest dobrze oznakowany i w większości prowadzi po płaskim, przez rozległe pole lawowe, które obecnie jest delikatnie zarośnięte krzewami. Małe schody - w sensie przenośnym i dosłownym -  zaczynają się pod samym kraterem, gdzie właśnie trzeba się zacząć wspinać. Zamontowano łańcuchy, także jest wygodnie. Z małymi dziećmi bardzo ostrożnie, trzeba asekurować, ewentualnie można założyć dziecku uprząż. My z prawie 5-letnim Kajtkiem daliśmy radę. 😉

#Islandia #iceland #westiceland #snæfellsnes #geoislandia
📍Park Narodowy Þingvellir znajduje się nie wi 📍Park Narodowy Þingvellir znajduje się nie więcej niż 50 km od Reykjavíku i jest jedną z trzech głównych atrakcji najsłynniejszej trasy turystycznej w Islandii, czyli Złotego Kręgu. Uważany jest za jedno z najważniejszych miejsc dziedzictwa kulturowego Islandii oraz symbol unikatowej w skali świata geologii tego kraju.

Fragment nowego wpisu, który właśnie ukazał się na geoislandia.pl 👇

Islandia jest wyspą znajdującą się w północnej części Oceanu Atlantyckiego. Przez Atlantyk – od bieguna do bieguna – przebiega rozbieżna granica płyt kontynentalnych (płyty Północnoamerykańskiej i Eurazjatyckiej), którą tworzy tzw. Grzbiet Śródatlantycki. Jest to długa na kilkanaście tysięcy kilometrów dolina ograniczona pasmami górskimi, które budowane są przez erupcje podwodnych wulkanów. Jak sama jego nazwa wskazuje, grzbiet ten przebiega po dnie oceanu, jednak właśnie na Islandii wynurza się na jej powierzchnię. Dzieje się tak prawdopodobnie dlatego, że Islandię buduje plama gorąca, która przy okazji wyniosła ten grzbiet właśnie na powierzchnię wyspy. Dzięki temu przebywając w Þingvellir mamy szansę zobaczyć, jak wygląda grzbiet śródoceaniczny i tym samym suchą stopą pochodzić po dnie oceanu, a także przekonać się, jaki wpływ na życie człowieka oraz oczywiście krajobraz wyspy, ma ta potężna siła pochodząca z wnętrza Ziemi.

#Islandia #parknarodowy #thingvellir #thingvellirnationalpark #southiceland 

@thingvellir_national_park 
@southiceland
Forest Lagoon (Skógarböðin) to nowe kąpielisko Forest Lagoon (Skógarböðin) to nowe kąpielisko geotermalne w Islandii, które znajduje się w Akureyri - naprzeciwko miasta, czyli po drugiej stronie fiordu, tuż przy drodze nr 1. 

Jego nazwa nawiązuje do jednego z największych atutów tego regionu, czyli lasów.

Natomiast sama laguna powstała dzięki przypadkowemu natknięciu się na żyłę wody geotermalnej, podczas budowy nowego tunelu. Był konkurs na to, jak ją wykorzystać i wygrał pomysł budowy kąpieliska.

Uważam, że Akureyri potrzebowało tej atrakcji! Kameralne, zielone, przyjemne miejsce.

Ta sama woda zasila "sekretne" źródło geotermalne na zboczu fiordu - napisałam o nim w pierwszym wpisie na Geoislandii. 😉

#islandia #iceland #akureyri #forestlagoon #skógarböðin
📍 Jezioro Lagarfljót jest najdłuższym i jedn 📍 Jezioro Lagarfljót jest najdłuższym i jednym z największych jezior w Islandii. Nas oczarowało tak bardzo, że Egilsstaðir - największe miasteczko na wschodzie Islandii, które usytuowane jest właśnie nad tym jeziorem - stało się naszym corocznym miejscem wypoczynkowym. ❤️

P.S. Lagarfljót zamieszkiwane jest przez potwora morskiego Lagarfljótsormurinn, który ostatnio widziany był w 2012 roku.🐉

#Islandia #iceland #easticeland #lagarfljót #geoislandia
📍 Półwysep Stokksnes z widokiem na masyw gór 📍 Półwysep Stokksnes z widokiem na masyw górski Vestrahorn to piękna widokowo atrakcja znajdująca się nieopodal miasteczka Höfn na wschodzie Islandii. Jest to jeden z obowiązkowych punktów wśród fotografów odwiedzający Islandię. 

Miejsce to ma dogodną lokalizację, a także sam dojazd, ale dostęp na półwysep jest płatny. 

#Islandia #geoislandia #polacynaislandii #iceland #easticeland
📍 Kryształowa jaskinia lodowcowa w jęzorze lo 📍 Kryształowa jaskinia lodowcowa w jęzorze lodowcowym Breiðamerkurjökull to jedna z największych zimowych atrakcji Islandii i moim zdaniem na miejscu numer 1!

Na geoislandia.pl znajdziesz wpis z opisem całej wycieczki!

👉 wycieczka zorganizowana przez @ice.explorers.is

#Islandia #geoislandia #iceland #icecave #icecaveiceland
📍 Blábjörg - do niedawna mało znane miejsce, 📍 Blábjörg - do niedawna mało znane miejsce, które dziś jest główną atrakcją geoturystyczną fiordu Berufjörður we wschodniej części Islandii.

Kilka lat temu odkryłam je zupełnie przypadkowo, było nieoznakowane i pozbawione turystów. Dziś znajduje się przy nim parking, tablica informacyjna oraz wygodne schodki, którymi można zejść na plażę. 

Turkusowe klify Blábjörg powstały w wyniku erupcji eksplozywnej, która była przyczyną potężnego spływu materiałów piroklastycznych. Ostatecznie uformowały one litą skałę, która nazywa się ignimbryt (lub bardziej opisowo: spieczony tuf).

Atrakcja przy drodze nr 1 - lokalizacja na blogu geoislandia.pl 

#Islandia #iceland #easticeland #geoturystyka #geologia
📍 Najpopularniejszą skałą wystającą z ocea 📍 Najpopularniejszą skałą wystającą z oceanu, która przypomina ludziom jakiegoś stwora, jest Hvítserkur na półwyspie Vatnsnes w północno-zachodniej Islandii. Jednak takich obiektów, czyli wyerodowanych dajek wulkanicznych, jest wzdłuż islandzkiego wybrzeża znacznie więcej. Na fotografii jeden z moich ulubionych przykładów, czyli Gatanöf nieopodal miasteczka Húsavík w północno-wschodniej Islandii. Jest to atrakcja, która czasem pojawia się w przewodnikach czy mediach społecznościowych, ale jeszcze nie jest ona jeszcze powszechnie znana turystom. Dojazd technicznie nie jest trudny, ale trzeba wcześniej popatrzeć na mapę. Nie ma żadnego oficjalnego parkingu, tablicy informscyjnej oraz wyraźnej ścieżki, ale spokojnie da się tam trafić. Mapka wkrótce na blogu geoislandia.pl 

#Islandia #iceland #northiceland #gatanöf #húsavík #geoturystyka #geotourism
📍 Krater Búrfell, czyli spacer po wulkanie tuż przy stolicy Islandii. ☺️ Oprócz samego krateru (i fajnych widoków rozpościerających się z niego), ciekawe jest również to, że ścieżka, która do niego prowadzi, wiedzie dobrze zachowanym kanałem lawowym. Trasa fajna dla całej rodziny!

Na geoislandia.pl opis trasy, zdjęcia i mapa!

#Islandia #iceland #búrfell #polacynaislandii #geoturystyka
📍 Gorące źródło Kúalaug, które znajduje s 📍 Gorące źródło Kúalaug, które znajduje się niedaleko obszaru geotermalnego ze słynnym gejzerem Strokkur. Można je podciągnąć pod atrakcję Złotego Kręgu, ale pozostaje ono tą mniej znaną. Dojazd z gejzeru zajmuje raptem 3 minuty i pomimo tego, że prowadzi on drogą oznaczoną jako górską, to jest możliwy każdym rodzajem samochodu. 😊 

Też widzicie, że jest ono w kształcie serca? 🩷

P.S. Prowizoryczny parking znajduje się kawałek przed źródłem. Na pierwszej fotografii widać na nim nasz zaparkowany samochód. 

#Islandia #polacynaislandii #iceland #goldencircle #hotsprings #geotourism
  • STRONA GŁÓWNA
  • NASZA ISLANDIA
  • NASZE PODRÓŻE
  • NASZA RODZINA
  • NASZE ŻYCIE
0

Nasz Mały Świat

Podróż do Islandii zimą – czego się spodziewać?

Demi 30 grudnia 2020
Demi Published: 9 grudnia 2020Last Updated on 30 grudnia 2020

Spis treści

  • Wybrałabym lato
  • Minusy zimy na Islandii
  • Atrakcje zimy na Islandii
    • Zorza polarna
    • Polarne chmury stratosferyczne
    • Zwiedzanie Islandii
    • Przepiękne krajobrazy
    • Gorące źródła
    • Jaskinie lodowcowe
    • Wspinaczka po lodowcu
    • Przejażdżka psim zaprzęgiem
    • Tunel lawowy
    • Narciarstwo
    • Snowmobiling
    • Reykajvik w Święta!
  • Warto wiedzieć
  • Co spakować?
  • Ważne strony internetowe

Od ostatnich tygodni otrzymujemy wiele wiadomości od naszych Czytelników/Obserwatorów, z pytaniami o to, jak się podróżuje po Islandii zimą. Jakie atrakcje są dostępne, co byśmy doradzili i czy w ogóle warto. Coraz więcej osób zaczyna wracać do podróżowania, a Islandia kusi nie tylko latem, ale również zimą. Oto nasza odpowiedź, czyli czego się spodziewać podróżując do Islandii zimą.

Wybrałabym lato

Każda pora roku na Islandii jest wyjątkowa, piękna i warta doświadczenia. Jednak zima jest zdecydowanie bardziej wymagającym sezonem i już na wstępnie powiem Ci, że ja na swoją pierwszą podróż do Islandii wybrałabym się latem.

Mieszkam na Islandii od kilku lat i wiem, co oferuje każdy miesiąc w tym kraju. Lato, a dokładniej moje ulubione miesiące, czyli czerwiec, lipiec i sierpień (sezon wysoki), jest najbardziej komfortowe w podróżowaniu. Są to miesiące, kiedy dzień jest na tyle długi (mamy białe noce), że nie ogranicza nas czas i możemy realizować obszerne plany podróży. Ponadto oczywiście jest cieplej, pogoda często przyjaźniejsza, a przede wszystkim, dużo więcej tej Islandii latem jest dostępnej.


Filmy o podróżach i życiu w Islandii znajdziesz tutaj: Subskrybuj


Minusy zimy na Islandii

⛔ Ogromny obszar Islandii zimą jest niedostępny. Nie ma szansy dostać się w interior kraju, czyli na islandzkie wyżyny (zapomnij o Landmannalaugar), a nawet łatwo dostępne tereny, które znajdują się blisko głównych dróg, mogą być w tym sezonie niemożliwe, trudne i niebezpieczne do osiągnięcia.

⛔ Niektóre wycieczki i aktywności (np. wejście do wnętrza wulkanu) nie są realizowane zimą.

⛔Zimą nie będziesz mieć szansy na zobaczenie maskonurów oraz wielorybów, chociaż na te ostatnie mogą być organizowane rejsy przez cały rok, ale szanse na zobaczenie ich są dużo niższe.

⛔ Zimowy dzień jest krótszy – w grudniu jasno jest tylko przez około cztery godziny – a więc jest dużo mniej czasu w ciągu doby na zwiedzanie kraju. Letnie, obszerne plany podróży trzeba podzielić na więcej dni lub zrezygnować z pewnych atrakcji (o ile w ogóle są one dostępne zimą).

⛔ Zimowe warunki drogowe potrafią być ekstremalne. Przy bardzo złej pogodzie (śnieżyce, cyklony) drogi są zamykane, a więc jest ryzyko utknięcia w jakimś odległym punkcie na mapie Islandii lub po prostu niezrealizowanie swoich podróżniczych marzeń.

⛔ Osoby, które nie mają doświadczenia w jeździe w trudnych, zimowych warunkach, mogą czuć się bardzo niekomfortowo podczas podróży. Poleca się wynająć większe, z napędem na cztery koła auto, co wiąże się z wyższą opłatą, jednak nie jest to obowiązkowe. Warto wybrać samochód z podgrzewaną kierownicą i fotelami.

⛔ Góry, popularne szlaki hikingowe, które często są odwiedzane przez turystów latem, będą wymagały odpowiedniego, zimowego sprzętu specjalistycznego.

⛔ Zima może prowadzić do większego zmęczenia podczas podróży – wymagająca jazda, szybsze spalanie energii i długie ciemne noce.

⛔ Nie zobaczy się islandzkich baranów (pałętają się po wyspie tylko latem).

⛔ To nie jest dobra pora na namiot i łapanie stopa.

Większość dróg zamknięta! 11 grudnia 2019

Atrakcje zimy na Islandii

Jednak Islandia ubrana w zimę jest cudowna i gdybym była na Twoim miejscu ze swoją wiedzą na temat zimy na Islandii, to zdecydowanie chciałabym jej doświadczyć przynajmniej raz w życiu. Teraz przeżywam swoją piątą zimę w tym kraju, a więc wiem, co mówię!

Zimą nie pojedziesz w interior Islandii, czyli islandzkie wyżyny i góry, ponieważ są zamknięte. Jednak będziesz widzieć przepiękne góry pod puszystą, śnieżną kołderką. Wiele dróg może być nieprzejezdnych, jednak wiedz, że nawet latem na Islandii możesz doświadczyć tak tragicznej pogody, że popsuje Ci ona twoje podróżnicze plany. Okres pomiędzy listopadem a styczniem to ten, kiedy dzień jest krótki, ale przecież w Polsce też nie trwa on długo.

Islandia zimą to nie tylko ciemne dni, śnieżyce i zamknięte drogi. To też przepiękne krajobrazy, doświadczenie prawdziwej białej zimy, a także zorzy polarnej. To możliwość poznania jednych z największych atrakcji turystycznych tego kraju z innej perspektywy, nieraz taniej i bez natłoku innych turystów.

Co możesz zobaczyć, zrobić, doświadczyć podczas zimy na Islandii? Oto jej największe atrakcje!

Zorza polarna

Zorza polarna na Islandii jest widoczna od drugiej połowy sierpnia do pierwszej połowy kwietnia. Wbrew pozorom to nie środek zimy jest najlepszy na jej podziwianie, a właśnie wrzesień, październik i marzec – przynajmniej tak wynika z naszych kilkuletnich obserwacji. Nieraz jest tak, że pomimo tego, że aktywność zorzy jest wysoka, to nad Islandią kłębi się tak dużo chmur, że zorzowe spektakle nie są widoczne. Jednak wciąż zima, to czas, kiedy zorze polarne są możliwe do zaobserwowania na niebie.

Zorze zachwycają zawsze, bo to zjawisko jest niesamowite, jednak raczej nie spodziewaj się, że zobaczysz je tak mocne, wyraziste i kolorowe, jak na zdjęciach. Ludzkie oko nie wyłapuje je tak dobrze, jak matryca aparatu.

My swoją pierwszą zorzę zobaczyliśmy lądując samolotem na Islandii, kiedy się do tego kraju przeprowadziliśmy, a więc już lądując, rozglądaj się przez okno w samolocie, a nuż widelec, będziesz mieć szczęście i zobaczysz ją z takiej nietypowej dosyć perspektywy!

Podróż na Islandię zimą nie gwarantuje ujrzenia na niebie zorzy polarnej. Ta jest widoczna, kiedy aktywność jej jest duża oraz panują dobre warunki atmosferyczne!

Polarne chmury stratosferyczne

Dużo rzadszym zjawiskiejm, jednak od czasu do czasu pojawiającym się na islandzkim niebie są polarne chmury stratosferyczne. Iryzujące obłoki pojawiają się tylko zimą i tylko na obszarach subpolarnych i polarnych. W przeciwieństwie do zorzy mogą być widoczne przez wiele godzin, jednak najwyraźniej o wschodzie i zachodzie Słońca. Więcej na temat tych wyjątkowych chmur w tym tekście: Glowa do góry, bo na niebie polarne chmury!

Zwiedzanie Islandii

Podróż do większości najsłynniejszych atrakcji turystycznych na Islandii jest jak najbardziej możliwa do zrealizowania zimą. Przy dobrych warunkach drogowo-pogodowych możesz zrobić najpopularniejszą trasę turystyczną w tym kraju, czyli Złoty Krąg, a także wiele innych. Półwysep Snaefellsness, Reykjanes, południe Islandii ze słynnymi wodospadami, czy nawet podróż dookoła Islandii są osiągalne! Przy odpowiednie zmodyfikowanym pod zimę planie podróży, naprawdę można zorganizować przepiękną wyprawę.

Przepiękne krajobrazy

Piękna biała, czysta, świeża, taka krystaliczna zima. Cudownie się oddycha, cudownie się chodzi po puszystym śniegu! Fotografie w delikatnym, północnym słońcu, wychodzą przepięknie, a konie na białym tle to też uroczy widok. Na Islandii znajdziesz zimę idealną! Dodatkowo wschody i zachody słońca na Islandii to piękne spektakle. Słońce jest tu pod innym kątem i od początku mamy wrażenie, że tutaj wszystko wygląda inaczej. Po prostu poobserwuj niebo i chmury!

Gorące źródła

Nie ma to jak kąpiel w gorącym źródle w otoczeniu zimy! Chyba nawet jest to ciekawsze doświadczenie, kiedy różnica temperatur jest większa. Możesz zanurzyć się w naturalnym gorącym źródle, gdzieś po drodze podczas wycieczki, ale też możesz przejść się na jedno z popularnych geotermalnych kąpielisk stworzonych przez człowieka (np. Błękitna Laguna, Myvatn Nature Baths, czy Laugarvatn Fontana). Najmniej wymagającą odwagi opcją może być po prostu pójście na basen. Większość islandzkich basenów, które są podgrzewane, znajduje się pod gołym niebem. Przyjemność, której nie można sobie odmówić!

Jaskinie lodowcowe

Jedną z najciekawszych wycieczek, na którą można się udać zimą na Islandii, to ta do jaskini lodowcowej. Jaskinie lodowcowe oczarowują swoim błękitnym kolorem i właśnie tylko zimą możesz je zobaczyć! Każdego roku przewodnicy zabierają turystów do nowych takich jaskiń, ponieważ te, co roku tworzą się nowe. Proces powstawania ich ma miejsce latem, a zimą, te które zostały odkryte przez przewodników, są możliwe do zwiedzania – jednak nigdy na własną rękę. Przykład wycieczki: tu.

Wspinaczka po lodowcu

Kolejną związaną z lodowcami atrakcją jest wspinaczka po jednym z nich. Na Islandii przez cały rok są organizowane hikingi po islandzkich lodowcach, które wcale nie muszą być trudne. Wręcz przeciwnie! Są wycieczki, na które mogą się zabrać również i (ośmioletnie) dzieci. Przeglądnijcie oferty, bo to bardzo fajny pomysł na spędzenie zimowego dnia na Islandii wraz z rodziną. Przykłady wycieczek: tu.

Przejażdżka psim zaprzęgiem

Raczej mało się mówi o tej zimowej atrakcji na Islandii, ale faktycznie są w tym kraju organizowane przejażdżki psim zaprzęgiem. Więcej informacji: Snow Dog.

Tunel lawowy

Ciekawą wycieczką jest ta do tunelu lawowego Raufarholshellir (Raufarhólshellir), która znajduje się zaledwie 30 min od Reykjaviku. Jest to atrakcja czynna przez cały rok w przeciwieństwie do tej, podczas której zjeżdża się do wnętrza wulkanu Thrihnukagigur. Bardzo fajna alternatywa (dużo też tańsza) i doświadczenie.

Narciarstwo

Islandia to też idealny kraj dla miłośników sportów zimowych, choćby narciarstwa i snowboardingu. W porównaniu do Alp i innych gór w Europie, islandzkie resorty nie są duże, a dzięki temu nie tak zatłoczone. Mało zagranicznych turystów decyduje się na narty na Islandii, ale na pewno jest to jeden z fajnych pomysłów na spędzenie zimowego dnia na Islandii. Sprawdź: stoki narciarskie na Islandii.

Snowmobiling

Snowmobiling, czyli skutery śnieżne to jedna z najpopularniejszych aktywności na Islandii zimą. To nie jest zwykła przejażdżka, ponieważ jeździ się nie po zwykłych górkach, a lodowcach! Przykład wycieczki: tu.

Reykajvik w Święta!

Uważam, że stolica Islandii jest najpiękniejsza i najciekawsza podczas Świąt Bożego Narodzenia i Sylwestra. W tym okresie miasto tętni życiem, jest pięknie udekorowane i  w ogóle dużo się dzieje. Uwielbiam ten czas bardziej na Islandii niż w Polsce! 🙂

Warto wiedzieć

Czytałam i słyszałam mnóstwo relacji (na blogach, facebookach i instagramach) z zimowych podróży do Islandii, i najczęściej były to cudowne, udane wycieczki. W końcu o takich mówi się najczęściej. Jednak znam też takie, które nie należały do udanych – najczęściej czytam o nich na islandzkich stronach informacyjnych.

Absolutnie nie chcę Cię straszyć, ale tylko ostrzec, aby w tej podróży zawsze wygrywał zdrowy rozsądek. Bądź świadomy, że z siłami natury nie wygrasz. Silne wiatry na Islandii są tak silne, że mogą wyrwać drzwi samochodowe lub taki jadący samochód strącić z drogi. Jazda po lodzie też do najbezpieczniejszych nie należy i nie bez powodu na kursie prawa jazdy na Islandii obowiązkowa jest szkoła jazdy ekstremalnej. Nie podróżuj za wszelką cenę, by dotrzeć do celu, czy zrealizować jakąś dodatkową atrakcję. Musisz umieć odpuszczać i mieć plan B. Zmiana miejsca noclegu przez pogodę? Tak, to się zdarza.

Przed każdą podróżą koniecznie sprawdź warunki drogowo-pogodowe na islandzkiej stronie road.is

Warto pamiętać, że to też nie jest tak, że przez całą zimę ten dzień na Islandii jest taki krótki. W grudniu faktycznie trwa on raptem cztery, pięć godzin, ale np. w marcu od dziesięciu do trzynastu! Różnica ogromna i dająca nadzieję na realizację większych planów podróży. Marzec to naprawdę fajny miesiąc, aby jeszcze zobaczyć tę islandzką zimę, mieć dużo czasu na podróżowanie i szansę na zobaczenie… zorzy polarnej!

Ciekawostka: Na Islandii oficjalnie są tylko dwie pory roku – lato i zima! Jednak lato bardziej przypomina wiosnę, a zima nie wszędzie jest sroga. W Reykajviku rzadko jest więcej niż minus dziesięć/kilkanaście stopni Celsjusza. Pisząc ten wpis w grudniu mamy siedem stopni powyżej zera! Mamy wrażenie, jakby trwała niekończąca się jesień.

Co spakować?

👉 Bieliznę termoaktywną (merino)
👉 Wysokiej jakości odzież sportową, termiczną
👉 Buty trekkingowe, stuptuty i raki antypoślizgowe (np. takie malutkie nakładane gwoździki)
👉 Zimową, ciepłą i nieprzemakalną kurtkę oraz spodnie – może być zestaw narciarski
👉 Czapkę, rękawiczki, komin, szalik
👉 Strój kąpielowy
👉 Okulary przeciwsłoneczne
👉 Wodoodporny plecak/ochraniacz na plecak
👉 Termos
👉 Aparat, ściereczkę do przecierania wilgoci
👉 Lornetki
👉 Latarkę (wygodnie czołówkę)
👉 Zimowy krem do twarzy i balsam do ust

Ważne, aby ubierać się warstwowo i mieć wysokiej jakości ubrania. Świetnie sprawdza się bielizna termoaktywna, np. z merino. Zimą oczywiście jest zimno, ale Islandia leży w strefie klimatów morskich, a więc zimy są łagodne.

Ważne strony internetowe

  • road.is
  • safetravel.is
  • www.covid.is

Może Cię zainteresuje: Jak przetrwać zimę na Islandii?


Ten kto był na Islandii zimą, chcę ją powtórzyć latem, a ten kto odwiedził ten kraj latem, chce ponownie zimą. Islandia latem i zimą, to dwa kompletnie różne oblicza i doświadczenia. Zawsze wyjątkowe.

Wciąż tu jesteś? To chyba znaczy, że spodobała Ci się nasza praca!

👉 Może zostawisz komentarz? Dla nas to naprawdę wiele znaczy!
👉 Może dołączysz do naszego instagramowego świata, w którym jesteśmy każdego dnia?
👉 Może polubisz nasz fanpage, gdzie dajemy znać o każdej nowej publikacji?
👉 Może zasubskrybujesz nasz kanał na YouTube, gdzie wrzucamy pozytywne vlogi?
👉 Może dołączysz do naszego newslettera? Warto, bo wysyłamy prezenty!

Pozostańmy w kontakcie! Nasz Mały Świat tworzymy razem! 
poprzedni post
Islandia: Złoty Krąg – najpopularniejsza trasa turystyczna na Islandii – Przewodnik i Plan Podróży
następny post
Najpiękniejsze Wodospady na Islandii – musisz je zobaczyć!

Zostaw komentarz Anuluj

Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.

Nasz Mały Świat

  • Jesteśmy Demi i Damian!

     

    Znamy się od przedszkola, mieszkamy w Islandii, dużo podróżujemy i aktywnie wychowujemy swojego synka Kaiko.

     

    Piszemy o emigracji, podróżach po świecie, rodzicielstwie oraz rozwoju osobistym. Inspirujemy do aktywnego życia na każdym poziomie!

     

    WIĘCEJ

Facebook Instagram Youtube Tiktok
  • Facebook
  • Instagram
  • Youtube
  • tiktok

2011-2023 Nasz Mały Świat - blog podróżniczo-parentingowy / redakcja@naszmalyswiat.pl