O NAS

Diana Demi Marszewska

Diana i Damian

Witamy Cię bardzo serdecznie na naszym blogu – w Naszym Małym Świecie!

Jesteśmy Diana i Damian – małżeństwem, które zaręczyło się w przedszkolu. Największymi przyjaciółmi, którzy mają różne charaktery i temperamenty, ale porozumiewają się bez słów. Naszą mieszanką (wybuchową?) jest nasz syn Kajetan, dla którego staramy się stworzyć najpiękniejszy świat. I właśnie tym światem dzielimy się również z Wami. Opowiadamy o życiu w Islandii, podróżach po świecie, rodzicielstwie oraz naszym (zdrowym) stylu i podejściu do życia.

Pisanie (oraz vlogowanie) to nasza pasja, sposób na wyrażanie siebie, poznawanie ludzi oraz dzielenie się wszystkim tym, co najlepsze i najpiękniejsze w naszym życiu. Staramy się dostarczyć Ci rozrywki, inspiracji i trochę pożytecznej wiedzy.

Wasi zawsze pozytywnie zakręceni
Diana i Damian
+ Kajtek!

 

NASZA RODZINA

Diana Demi MarszewskaDiana – rocznik 90. Turysta z pasji i wykształcenia. Od dziecka zafascynowana kulturą Orientu, a od niedawna również krajami nordyckimi. Jej pasją jest muzyka, którą najbardziej lubi łączyć z podróżami i właśnie stąd wzięła się jej wielka miłość do muzyki świata. W wolnych chwilach śpiewa, tańczy, gra na pianinie, a także sięga po książki podróżnicze oraz szlifuje obce języki. Jednak ostatnio tych wolnych chwil nie ma za dużo, ponieważ niedawno podjęła się nowej, pięknej lecz wymagającej, roli. Roli mamy na pełny etat!

Damian Chrystian KuracińskiDamian – rocznik 89. Z zawodu informatyk-komputerowiec, włóczykij z wyboru. Oprócz komputerów najbardziej interesuje go Daleki Wschód. Lubi podróżować powoli, nigdzie się nie spiesząc, poza utartymi szlakami i dokładnie eksplorując dane miejsce. Nie ma dla niego stresujących sytuacji, ponieważ we wszystkim widzi jakieś rozwiązanie. Wiecznie zajęty, ciągle rozbraja nowe sprzęty, jednak gdy znajdzie wolną chwilę włącza muzykę filmową, zaparza yerba mate i oddaje się lekturze sensacyjno-przygodowej.

Kajetan Ragnar MarszewskiKajetan – syn i największe szczęście Diany i Damiana. Urodzony 6 czerwca 2018 roku w Reykjaviku. W związku z tym, że mieszka na Islandii, otrzymał islandzkie drugie imię – Ragnar. Jest rozbrykany, silny, odważny i ciekawski, jak prawdziwy wiking! Najbardziej interesuje go pan Tukan, czyli maskotka wisząca nad jego przewijakiem. Rodzice już nie mogą się doczekać, kiedy wspólnie będą eksplorować Islandię oraz resztę wielkiego świata!


Diana i Damian w Maroku 2011

◅ HISTORIA BLOGA 

Historia tego bloga jest zawiła i sięga 2011 roku, kiedy Diana założyła swój pierwszy podróżniczy pamiętnik internetowy zaraz po podróży do Maroka. Blog przeszedł wiele zmian i wisiał w sieci pod różnymi nazwami (m.in. Podróżniczka Diana czy Where is Demi). Zawsze jednak przewodnim motywem były podróże po świecie. Ponieważ od czasów studenckich Diana i Damian podróżują razem, postanowili ten blog prowadzić razem. Dlatego na początku 2015 roku powstał ich wspólny blog podróżniczy pod nazwą Romantic Vagabonds. Miało być tylko o podróżach, jednak życie pisze różne scenariusze i dziś poruszają również tematy związane z Islandią, gdzie na co dzień mieszkają, rodzicielstwem oraz zdrowym stylem życia. W związku z nieustannym rozwojem i zmianami w życiu, które rzutują na to, co robią, postanowili rozbudować blog i od stycznia 2018 roku widnieje on pod nazwą Nasz Mały Świat.

◅ O CZYM PISZEMY 

Podróżach po świecie

Blog powstał z miłości do podróżowania. Pierwsze zapiski z podróży pochodzą z 2011 roku, kiedy odbyliśmy naszą pierwszą dalszą wspólną podróż. Wybraliśmy się wówczas do Maroka, które skradło nasze serca. Do dzisiaj tę podróż wspominamy najlepiej ze wszystkich. Wiele nas nauczyła i pobudziła podróżniczego bakcyla.

Islandii

Podróżowanie po świecie to nasza ulubiona wspólna pasja. Planowaliśmy odbyć podróż dookoła świata zaraz po ukończeniu studiów. Jednak krótki urlop w Krainie Lodu i Ognia zmienił nasze życiowe plany. W 2016 roku przeprowadziliśmy się na stałe do Islandii. Mieszkamy w Reykjavíku. Swoją emigrację dokumentujemy na blogu i kanale na YouTube od pierwszego dnia. Otrzymujemy wiele wiadomości od ludzi, którzy planują lub zastanawiają się nad przeprowadzką do tego kraju, dlatego regularnie piszemy praktycznie wpisy na temat emigracji, które cieszą się dużym zainteresowaniem. Poruszamy również tematy związane z kulturą i codziennym życiem w Islandii oraz opowiadamy o różnych ciekawostkach i piszemy poradniki. Oczywiście zabieramy też naszych czytelników na wycieczki po baśniowej islandzkiej ziemi.

Rodzicielstwie

To nowa kategoria na naszym blogu i tym samym rozdział w naszym życiu. 6 czerwca na świat przyszedł nas syn, który podpowiada nam tematy do omówienia w tej kategorii. Na razie skupiamy się na rzeczach niemowlęcych i postępach rozwojowych Kajetanka. W przyszłości na pewno nie zabraknie tekstów o wychowaniu (Montessori!), czy podróżach z dzieckiem i wiele, wiele innych!

Codziennym życiu

W tej kategorii dzielimy się naszymi prywatnymi historiami oraz sposobem naszego życia, które staramy się prowadzić zdrowo. Jemy wartościowe produkty, aktywnie i pożytecznie spędzamy czas, dbamy o jakościowy wypoczynek, a także o nieustanny samorozwój. Jesteśmy wegetarianami, praktykujemy jogę i uwielbiamy zielone koktajle!

◅ CO JESZCZE ZNAJDZIESZ NA NASZYM BLOGU 

Fotografie

Lubimy również robić zdjęcia i niedawno wyposażyliśmy się w nowy aparat fotograficzny. Wszystko po to, aby rozwijać naszą fotograficzną pasję oraz abyś mógł oglądać piękne kadry. Na blogu znajdziesz również kilka sesji fotograficznych, które wykonał nam nasz przyjaciel fotograf, Mirosław Tran.

Filmy i vlogi

Wraz z blogiem prowadzimy również kanał na YouTube o tej samej tematyce. Znajdziesz na nim vlogi pokazujące nasze codzienne życie, a także vlogi z praktycznymi informacjami oraz filmy z podróży.

Wpisy gościnne

Czasami piszą dla nas również inni.