O NAS

Diana Demi Marszewska

Diana i Damian

Witamy Cię bardzo serdecznie na naszym blogu – w Naszym Małym Świecie!

Opowiada on o naszym zwykłym-niezwykłym życiu, które w 2016 roku postanowiliśmy zacząć od nowa. Przeprowadziliśmy się do Islandii, a nasze marzenia zamieniliśmy w cele, które na Twoich oczach pomału realizujemy.

Jesteśmy Diana i Damian – małżeństwem, które zaręczyło się w przedszkolu. Największymi przyjaciółmi, którzy mają różne charaktery i temperamenty, ale porozumiewają się bez słów. A naszą mieszanką (wybuchową?) jest nasz syn Kajetan, dla którego staramy się stworzyć najpiękniejszy świat.

Nasz blog nie chcemy klasyfikować do konkretnej kategorii. Piszemy o podróżach, ale nie jesteśmy blogiem podróżniczym. Piszemy o rodzicielstwie, ale nie jesteśmy blogiem parentingowym. W końcu piszemy o spełnianiu marzeń, ale nie jesteśmy blogiem motywacyjnym. To wszystko już jest i nie chcemy powielać.

Ten blog to zapis historii naszej rodziny – emigracji do Islandii, podróży po świecie oraz rodzicielskich przygód. Pisanie (oraz vlogowanie) to nasza pasja, sposób na wyrażanie siebie, poznawanie ludzi oraz dzielenie się wszystkim tym, co najlepsze i najpiękniejsze w naszym życiu. Staramy się dostarczyć Ci rozrywki, inspiracji i trochę pożytecznej wiedzy.

Wasi zawsze pozytywnie zakręceni
Diana i Damian
+ Kajtek!

 

NASZA RODZINA

Diana Demi MarszewskaDiana – rocznik 90. Turysta z pasji i wykształcenia. Od dziecka zafascynowana kulturą Orientu, a od niedawna również krajami nordyckimi. Jej pasją jest muzyka, którą najbardziej lubi łączyć z podróżami i właśnie stąd wzięła się jej wielka miłość do muzyki świata. W wolnych chwilach śpiewa, tańczy, gra na pianinie, a także sięga po książki podróżnicze oraz szlifuje obce języki. Jednak ostatnio tych wolnych chwil nie ma za dużo, ponieważ niedawno podjęła się nowej, pięknej lecz wymagającej, roli. Roli mamy na pełny etat!

Damian Chrystian KuracińskiDamian – rocznik 89. Z zawodu informatyk-komputerowiec, włóczykij z wyboru. Oprócz komputerów najbardziej interesuje go Daleki Wschód. Lubi podróżować powoli, nigdzie się nie spiesząc, poza utartymi szlakami i dokładnie eksplorując dane miejsce. Nie ma dla niego stresujących sytuacji, ponieważ we wszystkim widzi jakieś rozwiązanie. Wiecznie zajęty, ciągle rozbraja nowe sprzęty, jednak gdy znajdzie wolną chwilę włącza muzykę filmową, zaparza yerba mate i oddaje się lekturze sensacyjno-przygodowej.

Kajetan Ragnar MarszewskiKajetan – syn i największe szczęście Diany i Damiana. Urodzony 6 czerwca 2018 roku w Reykjaviku. W związku z tym, że mieszka na Islandii, otrzymał islandzkie drugie imię – Ragnar. Jest rozbrykany, silny, odważny i ciekawski, jak prawdziwy wiking! Najbardziej interesuje go pan Tukan, czyli maskotka wisząca nad jego przewijakiem. Rodzice już nie mogą się doczekać, kiedy wspólnie będą eksplorować Islandię oraz resztę wielkiego świata!


SPRAWDŹ RÓWNIEŻ ZAKŁADKI: O BLOGUWSPÓŁPRACA , PUBLIKACJE oraz KONTAKT.