FAQ

Nasz Mały Swiat
1. Kim jesteśmy?
Jesteśmy Diana i Damian – parą, która zaręczyła się w przedszkolu. Największymi przyjaciółmi o różnych charakterach, jednak o wielu cechach wspólnych. Naszą największą pasją jest podróżowanie po świecie i zachowując balans pomiędzy przebywaniem za granicą a budowaniem swojego domu, przeprowadziliśmy się na stałe do Islandii. Damian zajmuje się szeroko pojętym IT, natomiast Diana sztuką i turystyką.
2. Jaka jest historia naszego bloga?
Nasz blog powstał w 2011 roku z miłości do podróżowania i dzielenia się pięknymi zakątkami świata z rodziną i przyjaciółmi. Blog wcześniej był znany pod innymi nazwami i prowadzony był tylko przez Dianę (został on wyróżniony, w kategorii najlepszych polskich blogów prowadzonych przez niezwykłe kobiety). W 2015 roku zaczęliśmy go prowadzić wspólnie pod nazwą RomanticVagabonds.com i wkrótce poszerzyliśmy go również o tematykę emigracyjną. W 2018 roku ponownie zmieniliśmy jego nazwę, tym razem na NaszMalySwiat.pl – z racji naszego rozwoju i przemian przez które zaczęliśmy przechodzić w życiu.
3. Jakie tematy poruszamy na blogu?

Nasz blog opowiada o naszym zwykłym-niezwykłym życiu na Islandii, podróżach, rodzinie i miłości do świata, a także o pokonywaniu własnych barier i spełnianiu marzeń – zawsze z dużą dawką inspiracji, praktycznie i z pozytywną energią!

Poruszamy takie tematy jak:

✔ przeprowadzka i życie na Islandii
✔ podróże po świecie na własną rękę
✔ rozwój osobisty
✔ parenting

4. Jaka jest historia naszego kanału na YouTube?
Od 2016 roku prowadzimy kanał na YouTube (klik). Początkowo wrzucaliśmy krótkie ujęcia z naszych podróżych, a następnie zaczęliśmy dokumentować naszą przeprowadzkę do Islandii. Dziś na naszym kanale znajdziecie filmy podróżnicze, daily vlogi, poradniki oraz filmy emigracyjne i turystyczne z Islandii.
5. Czy podejmujemy współprace z firmami?
Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkiego rodzaju propozycje, które związane są z naszą działalnością (podróże, turystyka, życie za granicą (Islandia), rozwój osobisty, dom i rodzina, media). Jeżeli produkt czy przedsięwzięcie nas zainteresuje, a także warunki, to jak najbardziej podejmiemy współpracę (również barterową), z której zleceniodawca na pewno będzie zadowolony. W większości przypadków przesyłek nie odbieramy na Islandii, lecz w Polsce, co czasami wymaga od nas dłuższego czasu realizacji danego projektu. Wielokrotnie współpracowaliśmy z klubami podróżniczymi, magazynami, telewizją, mediami, biurami podróży czy wydawnictwami. Więcej o współpracy tutaj: klik.
6. Czym nagrywamy i w czym obrabiamy nasze filmy i zdjęcia?
Obecnie nasze vlogi nagrywamy Canonem G7X mark II. Do domowego nagrywania dźwięku używamy mikrofonu Blue Yeti. Filmy obrabiamy w Sony Vegas Pro 14.0, a zdjęcia w Adobe Photoshop CS6 oraz Adobe Lightroom.
7. Co z naszą 'Romantyczną Podróżą Dookoła Świata?
Naszą wymarzoną podróż dookoła świata, na którą zbieraliśmy pieniądze przez całe studia oraz którą zaplanowaliśmy na początek 2017 roku przesunęliśmy w czasie, ponieważ zaraz po obronie mgr przeprowadziliśmy się do Islandii. Zdaliśmy sobie sprawę, że dla nas priorytetem jest budowanie wspólnego domu, a w następnej kolejności są podróże. Wymarzoną wyprawę planujemy rozpocząć w ciągu najbliższych kilku lat.