Cześć!

Nasz Mały Swiat

 

Miło nam, że trafiłeś na nasz blog i chcesz nas poznać. 🙃

Jesteśmy Diana, Damian i Kajetan – nietuzinkową rodziną, która mieszka na Islandii. Lubimy spędzać czas na łonie natury, słuchać etnicznej muzyki i jeść rośliny. Natomiast nie lubimy robić zakupów, zakrapianych imprez i siedzieć w domu. Dużo podróżujemy, aktywnie wychowujemy dziecko i spełniamy swoje marzenia. 

 

 

O NAS I O BLOGU

W Polsce prowadziliśmy normalne, studenckie życie. Uczyliśmy się, pracowaliśmy, a wolny czas wykorzystywaliśmy na podróże po świecie. Marzyliśmy, aby po studiach wyruszyć w wyprawę dookoła globu. Uzbieraliśmy nawet na nią pieniądze, jednak tygodniowa wycieczka do Islandii spowodowała, że zapragnęliśmy tam zamieszkać i wszystkie oszczędności zainwestowaliśmy w emigrację. W sierpniu 2016 roku wylądowaliśmy w krainie lodu i ognia, i zaczęliśmy układać sobie życie na nowo, co do dziś dokumentujemy również na YouTube. Zamieszkaliśmy na Islandii, wzięliśmy ślub, a na świecie pojawiło się nasze dziecko. Równocześnie zaczęliśmy zmieniać swoje życie na lepsze – bardziej świadome, wartościowe i zdrowsze, co zaczęło dawać nam wymierne korzyści. Fundamentami naszego życia są:

🌿 podróżowanie po świecie i przebywanie blisko natury,
🌿 ciągłe pogłębianie wiedzy i rozwijanie talentów,
🌿 twórcze spędzanie czasu (z naszym synem),
🌿 dieta roślinna i utrzymywanie odpowiedniej higieny życia oraz
🌿 podążanie swoją drogą z uśmiechem na twarzy.

Dlatego na blogu znajdziecie zarówno praktyczne, pełne informacji, jak i inspirujące teksty o:

ISLANDII

Od 2016 roku mieszkamy w Islandii i bardzo chętnie o niej opowiadamy. W tej kategorii znajdziecie wszystko, co dotyczy emigracji, życia i turystyki w krainie lodu i ognia. Starsze wpisy aktualizujemy, co kilka miesięcy, a w razie pytań służymy pomocą! Co więcej, zawsze możesz dołączyć do naszej grupy na fb po jeszcze więcej ciekawostek.

islandia-wodospad

Najsłynniejszy wodospad na Islandii

PODRÓŻACH 

Zanim osiedliliśmy się w Islandii, to studiowaliśmy. A w studiach najbardziej lubiliśmy przerwy, które wykorzystywaliśmy na dalekie podróże. I tutaj właśnie do nich wracamy, a także zapraszamy na nowe wędrówki już razem z naszym synem. W tej kategorii znajdziesz (foto)relacje z podróży, poradniki i praktyczne informacje.

Nasza pierwsza wspólna daleka podróż. Maroko 2011

AKTYWNYM RODZICIELSTWIE

Nie wiedzieliśmy do końca jak nazwać tę kategorię, ale chyba “aktywne rodzicielstwo” pasuje najlepiej. Co to znaczy? Mianowicie to, że kreatywnie spędzamy czas z naszym dzieckiem w myśl systemu Montessori. Najczęściej poza domem, na łonie natury – nie bojąc się deszczu, porywistych wiatrów i błota. A kiedy siedzimy w domu, to wspólnie wymyślamy edukacyjne zabawy.

W wolnym czasie jeździmy na wycieczki i poznajemy świat!

ROZWOJU OSOBISTYM

Diana Demi

Lubimy się uczyć, poznawać nowe rzeczy i rozwijać swoje talenty. Damian po cichu uczy się tańczyć walca oraz rozwija swoje programistyczne umiejętności, natomiast Kajetan namiętnie uczy się chodzić. Z kolei Diana w kwietniu 2019 roku postanowiła spełnić swoje największe marzenie w życiu:

ZACZĘŁAM UCZYĆ SIĘ GRY NA SKRZYPCACH W WIEKU 29 LAT!

Długo wstydziłam się swojego największego marzenia, myślałam, że jest już za późno, by zacząć je realizować. Wreszcie uświadomiłam sobie, że się myliłam i od kwietnia 2019 roku rozpoczęłam swoją przygodę ze skrzypcami, ale nie tylko. Postanowiłam, że w tym roku zrobię pierwsze kroki, które przybliżą mnie do wydania płyty z muzyką świata. Kocham śpiewać i tańczyć tańce orientalne. Od dziecka to robiłam i każdego roku dużo występowałam z muzyką świata. Nagrałam również japońską piosenkę, którą możecie posłuchać tutaj: SHILALA. Wreszcie chcę zabrać się za muzykę na poważnie. Bo to właśnie ona (z podróżami), poza rodziną, sprawia, że moje serce jest najszczęśliwsze.

 

 

 

RESZCIE ŚWIATA

Na blogu znajdziecie również teksty o zdrowiu, urodzie, zielonej kuchni, a także recenzje i w ogóle o mnóstwo innych rzeczach, których jeszcze nie wymyśliliśmy. Możecie też zaglądnąć do najmniej ciekawej kategorii – NASZE HISTORIE – w której opowiadamy różne historyjki z naszego życia.


 

Diana – z wykształcenia i pasji turysta. Od dziecka zafascynowana światem i podróżami. Równie wielką pasję darzy do muzyki – śpiewa, tańczy, gra na pianinie i uczy się gry na skrzypcach. Jej największym marzeniem jest wydanie płyty z muzyką świata, do czego sukcesywnie dąży. W wolnych chwilach szlifuje obce języki, montuje filmy, fotografuje, czyta książki i podlewa kwiatki.

 

Damian – z zawodu informatyk-komputerowiec. Oprócz komputerów najbardziej interesują go telefony, tablety i cała reszta elektroniki. Lubi też podróżować  – powoli, poza utartymi szlakami i dokładnie eksplorując dane miejsce. Nie ma dla niego stresujących sytuacji, ponieważ we wszystkim widzi jakieś rozwiązanie. Wieczorami praktykuje jogę (wraz z żoną oczywiście).

 

Kajetan – syn Diany i Damiana. Urodził się w Islandii i na tę pamiątkę otrzymał islandzkie drugie imię – Ragnar. Jego ulubioną zabawką jest Pan Tukan, który zawieszony jest nad jego przewijakiem. Lubi tańczyć walca nr 2 Shostakiewicha, naciskać klawisze pianina oraz bawić się czerwonym, drewnianym samochodzikiem oraz pieskiem na kółkach. Niezwykle uśmiechnięty, aktywny i uparty chłopczyk.


Pokazujemy wam, jak budujemy swoje życie od zera, zabieramy was na krańce świata, zdradzamy co sprawia, że czujemy się ze sobą dobrze, jaki wybraliśmy sposób na wychowywanie dziecka oraz jak dążymy do osiągnięcia sukcesu. Możecie śledzić nas również na Instagramie, który pozwala nam na codzienne rozmowy z wami.