Cześć! Tu Diana, Damian i Kajko!

Polska rodzina mieszkająca na Islandii

 

Kim Jesteśmy?

Witamy Cię bardzo serdecznie w Naszym Małym Świecie! Jesteśmy Damian i Diana – małżeństwem z Krakowa, które na stałe mieszka na Islandii, aktywnie wychowuje swojego synka Kajetana, dużo podróżuje po świecie i spełnia swoje marzenia.

W 2016 roku zamieszkaliśmy na Islandii, gdzie zaczęliśmy budować swoje życie na nowo. Od pierwszego dnia emigracji dokumentujemy ją na naszym blogu, kanale na YouTube, Instagramie i Facebooku. Opowiadamy, o tym jak się żyje w Krainie Lodu i Ognia, pomagamy w emigracji, piszemy przewodniki turystyczne po wyspie i podpowiadamy w planowaniu podróży. Pomagamy osobom indywidualnym, jak i firmom turystycznym.

Piszemy również o podróżach po reszcie świata, ponieważ są one naszą największą pasją i właśnie od nich zaczęło się nasze blogowanie. Od dziesięciu lat jeździmy razem po świecie, każdego roku zbieramy nowe doświadczenia, którymi dzielimy się z naszymi odbiorcami.

Wreszcie publikujemy teksty związane z parentingiem, ponieważ niedawno zostaliśmy rodzicami. Propagujemy rodzicielstwo bliskości, metodę Montessori oraz skandynawskie podejście do wychowywania dzieci. Dużo czasu spędzamy na łonie natury, nie boimy się błota, deszczu czy wiatru. Staramy się żyć zdrowo i wesoło.

 

Diana Demi 

od dziecka zafascynowana światem i podróżami. Równie wielką pasję darzy do muzyki – śpiewa, tańczy, gra na pianinie i uczy się gry na skrzypcach. Jej największym marzeniem jest wydanie płyty z muzyką świata, do czego sukcesywnie dąży. W wolnych chwilach szlifuje obce języki, praktykuje jogę, montuje filmy, fotografuje i czyta artykuły naukowe.

 

Damian Chrystian

 z zawodu informatyk-komputerowiec. Oprócz komputerów najbardziej interesują go telefony, tablety i cała reszta elektroniki. Lubi też podróżować – powoli, poza utartymi szlakami i dokładnie eksplorując dane miejsce. Nie ma dla niego stresujących sytuacji, ponieważ we wszystkim widzi jakieś rozwiązanie. Wieczorami programuje.

Kajetan Ragnar

syn D&D, który urodził się w Islandii i na tę pamiątkę otrzymał islandzkie drugie imię – Ragnar. Uwielbia bawić się na placu zabaw i przebywać na zewnątrz. Kocha tańczyć (szczególnie walca nr 2 Shostakovicha), grać na fujarce, rozwalać klocki i wcinać wodorosty. Jego ulubioną zabawką jest drewniany, czerwony samochodzik.

napisz wiadomość na: redakcja@naszmalyswiat.pl